Tercüman Özlem KÖKSAL

Profesyonel Tercüman Kadromuz ile,Çeviri İhtiyaçlarınıza Uygun Fiyatlı Çözümler Sunuyoruz.

Tercüman Özlem KÖKSAL

 

Çeviri denildiğinde belirtilmek istenen şey, bir dilde yazılan metnin farklı bir dile dönüştürülmesine ihtiyaç duyulan işlemin gerçekleştirilmesi olayıdır. Tabi ki çeviri hem yazılı hem sözlü şekilde yapılabilir. Bazen kurumlar simultene çeviri yani konuşma ile eş zamanlı tercüme isteyebilirken, bazen de yazılı kaynaklar üzerinden tercüme hizmeti almak isteyebilirler. Zaten dilimize pelesenk olmuş olan “duygularıma tercüman oldun” sözü de bir nevi buradan gelir. Çünkü duygularımı anlayıp benden daha iyi şekilde aktardın demenin en basit yolu budur. Tercümanlar da farklı diller arasında ihtiyacınız olan çeviri işlemlerini en iyi yapan kişilerdir. Tercüman Özlem Köksal da sektörde kendine iyi bir yer edinmiş, mesleğini başarı ile yerine getiren ve geniş müşteri portföyü ile dikkat çeken önemli tercümanlardan birisidir.

Tercüman Özlem Köksal, aslında ülkemizde sektördeki tercüme ofislerinin dünyadaki çeviri ofislerinin standartlarını yakalayamadığı için sektörde bir eksiklik olduğunu görmüş ve Nisan 2018’den bu yana kendi tercüme şirketini açarak çalışmalara başlamıştır. Mesleğinin temel eğitimini alarak, Çevirmenlik bölümünden mezun olmuştur. Tabi ki kendi şirketini kurmadan önce yabancı dilini en iyi şekilde kullanabileceği iş deneyimleri edinen, hayat düsturu olarak her daim kendini ve ekibini geliştirmeyi hedefleyen Tercüman Özlem Köksal, İngilizce’nin yanı sıra Galatasaray Üniversitesi’nde almış olduğu Fransız dili eğitimi ile de kendine sektörel manada büyük ivme katmıştır.

Sektördeki klasik, ağdalaşmış, tam anlamıyla beklentiyi karşılayamayan bir çeviri algısı varken, bunu kırmak ve yeni nesil tercüme zihniyetini çalışma hayatına kazandırmak için çok çalışan Tercüman Özlem Köksal, kurmuş olduğu tercüme şirketiyle hem yazılı hem sözlü tercümanlık yaparken, aynı zamanda sektörde redaksiyon olarak tanımlanmış olan son okuma hizmetini, editleme hizmetini, lokalizasyon olarak nitelendirilen yerelleştirme hizmetini ve ihtiyacınız olan daha pek çok çevirmenlik hizmetini de başarı ile vermektedir. Kendisinin kurmuş olduğu tercüme şirketinde Almanca’dan Arapça’ya, İngilizce’den Yunanca’ya, Çince’den Fransızca’ya, Hintçe’den İspanyolca’ya, Japonca’dan Osmanlıca’ya, İtalyanca’dan Urduca’ya, İbranice’den Danca’ya, Bulgarca’dan Gürcüce’ye ve dünya üzerinde konuşulan tüm dillerde çeviri yapabilecek network sistemimiz var iddiasıyla Femme Tercüme ve Danışmanlık’tan aldığınız tercüme hizmetinin dünya standartlarında bir başarı yakalaması hiç tesadüf olmayacaktır.

Tercüman Özlem KÖKSAL