Hakkımızda

Hakkımızda

Hayat insan ilişkileri üzerine kuruludur. Bu ilişkinin sağlıklı ilerleyebilmesi için de iletişimin verimli ve sağlam olması gerekmektedir. İşte bu nokta da evrensel iletişimi mümkün olduğunca kolay kılabilmek ve ihtiyaç duyulan farklı lisanlarda yazılı ve sözlü olarak yardımcı olmakla mükellefiz.

Diğer tercüme ofislerinin aksine biz, kendi mesleği Tercüman olan kurucumuzun önderliğinde ilerliyoruz. Bu önderliğin pozitif getirilerinden bir kaçı da yapılması gerekenleri anlama, kısa sürede net ve sonuç odaklı çalışmaktır. Böylelikle, sizin ile yapılması gereken işin arasında sağlam bir köprü kuruyoruz.

İngilizce Çevirmenlik bölümü mezunu olan kurucumuz Özlem KÖKSAL, 5 senelik Kabin memurluğu deneyiminden sonra kendi mesleğine dönerek Tercüme Koordinatörlüğü yapmış, bu sırada Galatasaray Üniversitesi’nden Fransız dili eğitimi almış ve Türkiyedeki tercüme ofislerinin standartın altında olduğunu düşünerek 2018 yılında kendi şirketini açmaya karar vermiş ve bu başarılarının yanı sıra halen İstanbul Üniversitesi Adalet bölümünü okumaktadır.

Deneyimle sabit, bu işin mektebini okumuş olmak, dünyanın hatırı sayılır ülkelerinde bulunmanın da vermiş olduğu tecrübe ve bilgiler ile işleyişin nasıl olduğunu, nasıl ilerlenmesi gerektiğini en ince ayrıntısına kadar bilerek tercüme taleplerinizi karşılamaktayız. Gönül rahatlığıyla söyleyebilirz ki biz, ihtiyacınız ile bizim ihtiyacımızmış gibi ilgileniyoruz.

Femme Tercüme Ailesi

Kurucumuz Özlem KÖKSAL